Marcipaniniai saldainiai

Vaikystėje dažnai tekdavo girdėti žodį “Marcipanai” ir tada man šis žodis asocijavosi su kažkokiu išgalvotu, neegzistuojančiu dalyku. O viskas tik dėl to, kad dažnai būtent šį žodį mama panaudodavo kaip atsakymą į mano zyzimą, kad aš noriu ko nors skanaus, arba kad aš kažko noriu, bet nežinau ko.. 🙂

Tik vėliau sužinojau, kad tai visai ne išgalvotas žodis, o skani masė, kuri naudojama saldumynų gamybai. O kas svarbiausia, kad ji yra nesunkiai pagaminama namų sąlygomis 😉

Marcipaniniai saldainiai
Sudėtis:
  • 100 g maltų migdolų (be odelių)
  • 70 g rudojo cukraus (galima naudoti paprastą)
  • 2 šaukštai vandens
  • 100 g šokolado
  • keletas lašų apelsinų, citrinų ar romo esencijos (nebūtinai)
  • šiek tiek cukraus pudros (nebūtinai)

Eiga:

1. Jeigu turite paprastus migdolų riešutus, pirmiausia reikėtų nulupti jų odeles. Kadangi naudojau jau maltus migdolus, šį procesą praleidau. Tačiau kaip tai lengvai padaryti yra nemažai informacijos, labai geras aprašymas yra čia: nuoroda. Trumpai tariant, reikėtų juos panardinti į karštą vandenį, o tada į šaltą. Po to nusausinti ir nulupti (turėtų lengvai išslysti iš savo odelės). Tada juos išdžiovinti, orkaitėje ar keptuvėje ir susmulkinti.

2. Gaminame cukraus sirupą, į prikaistuvį supilame cukrų ir vandenį, kaitiname kol cukrus ištirps. Ištirpus cukrui supilame maltus migdolus, gerai permaišome ir išjungiame ugnį.

3. Ant kepimo popieriaus užbarstome šiek tiek cukraus pudros ir iškrauname paruoštą masę. Cukraus pudra padeda lengviau minkyti mase ir formuoti saldainius, nes tada mase nelimpa prie rankų.

4. Jeigu naudosime tam tikro skonio esenciją, reikėtų padalinti masę į tiek dalių, kiek įvairių skonių saldainių norėsime. Į vieną dalį galima nieko nelašinti, o į kitas įlašinti po keletą lašų esencijos ir gerai išminkyti, kad esencija tolygiai pasiskirtų.

5. Lydome šokoladą, geriausia tai padaryti dubenėlyje, kuris įstatytas į kitą dubenį su karštu vandeniu. Mirkome į šokoladą saldainius (šiam reikalui galima pritaikyti dantų krapštukus) ir dedame ant kepimo popieriaus. Pastatome šaltai.

6. Skanaujame!

P.s. Nebūtina, kad migdolai būtų labai smulkiai sumalti kaip miltai. Yra skanu, kai saldainius galima ir ilgiau pakramtyti dėl juose esančių riešutų dalelių 🙂

 

marcipaniniai-2marcipaniniai-3marcipaniniai-4