Lietiniai

Lietiniai yra vienas mėgstamiausių mano patiekalų, kuriuos pradėjau gaminti dar būdama visai maža. Juos paprasta gaminti, greit paruošiami ir gali atitikti kiekvieno skonio lūkesčius. Kadangi tai yra labai “lankstus” patiekalas, kurio pagrindas miltai, pienas ir kiaušiniai, yra pateikiama krūva įvairiausių receptų. Tačiau neseniai vienos fb grupės narė paprašė kitų grupės narių pasidalinti plonų lietinių receptu ir pagelbėti, nes nepavyksta jai juos iškepti. Ir tada suvokiau, kad šis patiekalas man tapo toks įprastas, kad net nepagalvojau, kad kažkam su juo gali kilti sunkumų. Taigi nusprendžiau užsirašyti receptą (nors visada maišau “iš akies”) ir aprašyti gaminimo eigą su patarimais, nes gal dar kažkam tai pravers. Taigi žemiau pateikiu bazinį lietinių receptą, nes būtent tokių lietinių dažniausiai prašo mano B., o ir šį receptą galima lengvai pritaikyti savo skonio poreikiams (pvz. pridėti kakavos, cinamono, ar mėgstamos esencijos).

 lietiniai-thumbnail
Sudėtis:
  • 2 kiaušiniai;
  • 500 ml pieno (jei reikia galima praskiesti vandeniu, pvz. 400 ml pieno ir 100 ml vandens);
  • 220 g miltų;
  • 50 g cukraus;
  • žiupsnelis druskos;
  • šaukštas aliejaus;
  • patinkančio skonio esencija (vanilės, citrinų, kt.).

Eiga:

1. Kiaušinius išplakti su cukrumi, įberti druską. Cukraus kiekis yra nedidelis, todėl jei lietiniai bus valgomi be priedų (pvz. be uogienės, medaus), tai galima įberti cukraus ir šiek tiek daugiau.
2. Įpilti dalį pieno (pvz. 200 ml), išmaišyti;
3. Suberti visus miltus ir gerai išmaišyti. Tešla bus labai tiršta, jei labai sunku maišyti galima įpilti šiek tiek pieno.
4. Po truputį pilti likusį pieną ir gerai išmaišyti, neturi likti jokių gumulėlių.
5. Galiausiai įpilti mėgstamos esencijos (pvz. labai skanu su citrinų skonio esencija) ir šaukštą aliejaus (taip nereikės pilti aliejaus į keptuvę kepant).

Patarimai:

– Prieš kepant pirmą lietinį keptuvę reikėtų šiek tiek ištepti su aliejumi, tačiau kepant sekančius lietinius aliejaus pilti jau nebereikės.
– Kad išvengti gumulėlių geriausia užmaišyti tirštą tešlą, o jau tada praskiesti pienu tiek kiek reikia.
– Jei tešla gavosi per tiršta, visada galima įpilti daugiau pieno, bet reikia nepersistengti, nes papildyti miltais bus jau sunkiau (susidarys gumulėliai).
– Lietiniai yra elastingi, todėl galima į juos įvynioti įdarą. Jei įdaras bus nesaldus, reiktų sumažinti cukraus kiekį (pvz. iki 20 g).

lietiniai 2lietiniai 3lietiniai