Medelis iš karoliukų (biserio)

Nuo mažumos mėgau rankdarbius, kažką susikurti, pasigaminti. Juk tai taip smagu, kai pasigamini kažką pats, savo rankomis! Kadangi nelabai mėgstu “dulkių surinkėjų”, todėl dažniausiai renkuosi pasigaminti tai, kas yra praktiška, o ne tik gražu. Nesvarbu, kad pradedant darbus beveik viskas dažniausiai būna jau paskirstyta, kam ir kokia proga atiteks kaip dovana 🙂

Bet paskutiniu metu labai susižavėjau rankų darbo medeliais iš karoliukų. Praktiškumo iš jo ne per daugiausiai..  🙂 bet toks, savo rankomis pasidarytas medelis, džiugins akis papuošdamas stalą, palangę arba gali būti miela dovana, nes daromas kruopščiai ir su didele meile. Taigi, pristatau savo pirmąjį tokio pobūdžio darbelį ir jo preliminarią eigą.

Kadangi pirmiausiai norėjau išbandyti kaip vyksta medelio gaminimo procesas, dariau nedidelį ir “greitą” medelį vos iš kelių šakelių.

Pirmiausia pasigaminau 15 pumpurėlių iš biserio (apie 5 cm ilgio) ir sujungiau juos po 3, taigi gavau 5 medžio šakeles sudarytas iš trijų pumpurėlių. 


Paėmusi gabalą storos vielos išlanksčiau medelio karkasą, pritvirtinau prie jo šakeles pasinaudodama lipnia popierine juostele ir taip pat su šia lipnia juostele apklijavau visą likusią medelio dalį. Medelį įstačiau į polietileninį maišelį, nes toliau į jį reikėjo pilti gipso mišinį.

Medelis is karoliuku, paruosiamieji darbai (1)

Tam, kad apsaugoti šakeles nuo galimo aptaškymo gipsu, uždengiau jas su folija.

Medelis is karoliuku, paruosiamieji darbai (2)

Pasigaminusi gipso mišinį pagal ant jo pakuotės pateiktą instrukciją, įpyliau jį į maišelį, taip suformuodama medelio pagrindą, kurio dėka jis stovės.  Palikau medelį taip per naktį, kad gipsas išdžiūtų ir sutvirtėtų.

Medelis is karoliuku, paruosiamieji darbai (3)

Deja, neturiu kitų nuotraukų iš gamybos proceso, tačiau toliau sekė medžio kamieno formavimas iš to paties gipso (tik papildomai į jį buvo įmaišyti PVA klijai). Suformuotas iš išdžiuvęs gipsas buvo nudažytas norimos spalvos akriliniais dažais ir galiausiai turėjo būti nulakuotas, bet šio žingsnio dar neatlikau (negalėjau išsirinkti reikiamo lako :)). Nors esu labai smulkmeniška ir priekabi, leidau sau nepaisyti galimų trūkumų ir džiaugtis pirmuoju rezultatu 🙂

Medelis is karoliuku (1)

Medelis is karoliuku (2)