Tinginis

Visada darydavome tinginį iš akies, bet kadangi nusprendžiau aprašinėti savo mėgstamus receptus, tai kaip gi apsieisi be matavimų 🙂 Todėl dariau tinginį ir skaičiavau, kiek gi aš čia ketinu sunaudot sausainių, ar kiek cukraus įdėti 😀 Kai rezultatas tenkino, turėjau jau tikslius duomenis, taigi prašau, tinginio receptas 🙂
 Tinginys
Sudėtis:
  • 670 g sausainių (60 vnt.)
  • 200 g sviesto
  • 200 g kondensuoto pieno
  • 6 v.š. kakavos
  • 4 v.š. cukraus
  • 4 v.š. pieno
  • galimi priedai tokie kaip riešutai, džiovinti vaisiai
Eiga:
1. Sulaužyti sausainius ir sudėti į didelį dubenį. Jei dėsite riešutus ar džiovintus vaisius, tai juos supjaustykite ir irgi įmeskite į dubenį su sausainiais.
2. Sviestą ant silpnos ugnies ištirpinti prikaistuvyje, prieš tai patartina jį supjaustyti, kad greičiau tirptų.
3. Kakavą išmaišyti su cukrumi (tam kad kakava tolygiai pasiskirstytų) ir įberti į prikaistuvį su ištirpintu sviestu, maišyti kol ištirps cukrus. Ugnies aišku neišjungti 🙂
4. Įpilti kondensuotą pieną ir paprastą pieną, maišyti kol gausis vientisa tirštoka masė.
5. Nuėmus kakavos masę nuo ugnies iškart pilti ant sausainių ir labai gerai išmaišyti, kad masė tolygiai pasiskirstytų. Skubėti verta, nes kakavos masei šąlant bus sunkiau išmaišyti.
6. Suskirstyti gautą tinginio masę į maišelius, gerai paspausti, kad neliktų oro tarpų, ir suvyniojus maišelius dėti į šaldiklį.
Galima naudoti ir maistinę plėvelę vietoje maišelių, ar sudėti masę į kitą indą ir prispausti, bet man patogiau sudėti į paprastus maišelius nes taip lengviau suformuoti šokoladines “dešras” ir po to, kai norisi ko nors skanaus, jas traukti iš šaldiklio, pjaustyti ir smaližiauti 🙂 Beje, galima laikyti ir šaldytuve, į šaldiklį dedu, kad greičiau sustingtų bei tenai galima ilgesnį laiką laikyt.