Plikyti sausainiai

Kaip bebūtų gaila, bet labai retai užtaikau kur nusipirkti tikrai skanių plikytų sausainių. Tie, kur parduodami jau supakuoti, dažniausiai būna kieti, sausi ir visai neprimena tų minkštų, kažkiek netgi šlapių dangiškų pyragaičių. Taip taip, man jie kaip maži pyragačiai, nes sausainiais net nelabai eina ir vadint 🙂
Taigi prisiminus apie šį skanėstą nusprendžiau išsikept, juo labiau, kad ir tokie produktai visada būna pas mane po ranka. Nors turėjau plikytų sausainių receptą savo receptų knygelėje, bet pamenu, kad man jie tada buvo per riebūs, tai šįkart nusprendžiau paieškoti ir išbandyti naują receptą – rezultatų likau patenkinta 🙂 Sausainiai iš pradžių atrodo sausi, bet pagulėję pasidaro minkštučiai, mmm….
Kadangi sausainius išsikepiau pasiimti su savimi į kelionę, ir pakeliui bekramtydama juos mašinoje supratau, kad receptas būtinai keliaus į mano užrašus, teko fotografuoti juos bevažiuojant, tiesiai iš maišelio, iš kurio valgiau 😀 tad deja, neturiu geresnės kokybės nuotraukų 🙂
 Plikyti sausainiai
Sudėtis:
  • 170 g miltų
  • 80 g sviesto
  • 3 kiaušinių
  • 130 g rudojo cukraus
  • 350 ml pieno
  • žiupsnelis druskos
Eiga:
1. Prikaistuvyje pieną su sviestu, cukrumi ir druska nuolat maišant užvirti.
2. Nukelti nuo ugnies ir suberti miltus, labai gerai išmaišyti, kad nebūtų gumuliukų – tai pareikalaus šiek tiek pastangų.
3. Pastatome prikaistuvį vėl ant viryklės ir vis maišydami kaitiname (ant silpnos ugnies) kol tešla sušoks į vieną gumulą, dar šiek tiek paplikome.
4. Nukelti nuo ugnies, perdėti tešlą į dubenį ir leisti šiek tiek atvėsti.
5. Įmušti vieną kiaušinį ir gerai jį įmaišyti. Antrą ir po to trečią kiaušinį įmušti tik kai pastarieji gerai išsimaišė.
6. Perkeliame tešlą į konditerinį maišelį ir formuojame gražius sausainukus.
7. Kepimo laikas ir temperatūra labai priklauso nuo orkaitės ir sausainių dydžio. Jei orkaitė maža – temperatūra turėtų būti mažesnė, jei didelė – didesnė. Mano orkaitė elektrinė vidutinio dydžio, tai kepiau 20 min. 190 C, ir po to kelias minutes 140 C, nes pradėjo skrusti apačia, tai ugnį pamažinau.
P.s. iškepę sausainiai buvo iš pradžių šiek tiek traškūs, bet jiems atvėsus ir sudėjus juos į maišelį, jie taps minkšti.

Papildymas:

Antrą kartą kepiau šiek tiek didesnius sausainius ir jau standartinėje orkaitėje, kepimo duomenys – orkaitė įkaitinta, antroje pozicijoje su kaitinimu iš viršaus ir apačios, temperatūroje 160 C laipsnių apie 45 min. Paskutinėmis minutėmis įjungiau vėjelį, kad gražiai apskrustų.

Receptą radau: aj-receptai.blogspot.com