Kaip kildinti mieles?

Manau, kad ne vienam asmeniui kepiniai su mielėmis skamba kaip iššūkis. Pamenu, kaip mama vis pergyvendavo, kad mielės nenori kilti ir neaišku koks bus galutinis rezultatas. Man atvirkščiai – begalo patinka naudoti mieles kepiniuose, nes žinant tam tikras gudrybes viskas yra labai paprasta 🙂

Pagrindai

  • Mielės mėgsta šilumą, todėl jos visada dedamos į šiltą pieną (ar vandenį).
  • Pienas turi būti šiltas (30-35C), bet ne karštas. Jeigu abejojate dėl pieno temperatūros, pabandykite įkiškti pirštą – jeigu pienas per karštas, piršto išlaikyti jame negalėsite.
  • Mielės maitinasi cukrumi, todėl į pieną taip pat galite įmaišyti šaukštelį cukraus, tai paskatins visą procesą.
  • Sausos mielės yra ne prastesnės negu šviežios mielės, tad drąsiai jas naudokite. Sausų mielių reikia imti 3 kartus mažiau negu šviežių mielių (pvz 7 g sausų mielių atstos 21 g šviežių mielių).
  • Kartais nėra būtina mielių kildinti atskirai, galima kildinti visą tešlą, tada, kad procesas vyktų greičiau patartina, kad produktai būtų bent jau kambario temperatūros (pvz kiaušiniai iš anksto išimti iš šaldytuvo).

Kildinimas

Mielės kildinamos šiltoje aplinkoje, taigi paprasčiausias būdas yra:

  • Indą su mielėmis uždengti švariu virtuviniu rankšluosčiu ir įstatyti į didesnį indą su labai karštu vandeniu (iš virdulio).  Palikti kilti (30 min – 1 h). Jeigu vanduo greitai atšalo – vandenį galima pakeisti arba dapilti vėl karšto vandens.
  • Lygiai taip pat gali būti kildinama tešla su mielėmis (pvz kai mielės nebuvo kildinamos atskirai).

Kartais tešla turi būti kildinama du kartus (pvz kai gaminamos bandelės), tokiu atveju, kai bandelės jau yra suformuotos jas reikia uždengti rankšluosčiu ir vėlgi pastatyti šiltai – šiuo atveju tam labiausiai tinka šilta orkaitė.